21. Gminny Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

W środę 17 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Domasławicach odbył się 21. Gminny Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.W konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Darłowo. Uczniowie, podzieleni na trzy kategorie, prezentowali wybrane przez siebie wiersze.

Komisja w składzie: pani Emilia Maraśkiewicz – darłowska poetka i malarka; pani Hanna Dobak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie; pani Anna Zając – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie oraz zastępca wójta Gminy Darłowo pani Izabela Sielska. Piękne, ekspresyjne i wzruszające interpretacje recytatorskie były dla jury prawdziwym wyzwaniem.

Ostatecznie z 22 uczestników konkursu Laureatami zostali:
Ptaszęta
Chyżewska Michalina – Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
Michalak Marcin – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
Ptaszki
Dębicka Gabriela – Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobiesławiu
Laura Nawrocka – Szkoła Podstawowa im. Ratowników Morskich w Dąbkach
Ptaki
Haręża Maksymilian – Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach
Macul Kacper – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy
Wyróżnienie wójta otrzymała Lopatina Anna – Maria – Szkoła Podstawowa im. Ratowników Morskich w Dąbkach
Wszystkim uczestnikom i zwyciężcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy oraz trzymamy kciuki w zmaganiach powiatowych.