Spotkania autorskie z Agnieszką Frączyk

Spotkania autorskie z Agnieszką Frączyk

W czwartek 25 kwietnia z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Domasławicach odbył się cykl spotkań autorskich z panią Agnieszką Frączek w ramach XXX Pomorskiej Wiosny Literackiej. Pisarka gościła w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu oraz w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografką. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.

W przepięknie ozdobionych salach pisarka opowiedziała dzieciom jak powstają jej książki, przytoczyła kilka fragmentów ze swoich książek m.in. o Julianie Tuwimie z książki „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą.”

Na spotkaniu nie zabrakło licznych pytań zadawanych przez dzieci, dotyczących zarówno pracy jak i życia prywatnego, na które pani Agnieszka chętnie odpowiadała.

O tym jak bardzo podobało się spotkanie młodym czytelnikom świadczy ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki.

Dodaj komentarz

Tagi

Jeszcze nie ma treści do pokazania.

Social Links