Konkurs „Pięknego Czytania”.

Napisał  Administrator poniedziałek, 25 kwietnia 2016 16:06 | 0 comments

W dniach 18-19.04.2016 roku, odbył się drugi etap szkolnego konkursu „Pięknego Czytania”. Celem jego jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, którą zdominowały współczesne media, a najwięcej Internet. Głośne, piękne czytanie jest mało popularne, nawet w domu. Tłumaczy się to chronicznym brakiem czasu, zabieganiem, zmęczeniem. Warto jednak poświęcić dziecku chociaż kwadrans na spotkanie z książką, zabrać je w świat wyobraźni, zamienić się w księżniczkę. Słowem pokochać książkę, bo dobrze mieć przyjaciela i sposób na życie. Szkoła wraz z biblioteką podjęły wysiłek wypełnienia tej luki w życiu dzieci.

Pod kierunkiem pani polonistki Moniki Bagnuckiej uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali swoje teksty, aby stanąć do rywalizacji o tytuł klasowego mistrza pięknego czytania. W klasie czwartej wśród 6 chętnych: I Miejsce zajęła Oliwia Żakiewicz, II Miejsce – Kinga Drzewucka, III- Patrycja Gołba.

W klasie piątej rywalizowało 7 chętnych: I Miejsce –Kacper Zelga, II Miejsce – Iwo Kuzemczak, III Miejsce- Nicola Lebioda.

W klasie VI było 10 czytających: I Miejsce zajęła Zuzanna Adamczyk, II Miejsce – Katarzyna Nasiewicz, III Miejsce- Mateusz Oleś. Słodką nagrodę otrzymał Grzegorz Woch, jako jedyny opanował tekst nawet na pamięć. Za obie wersje otrzymał gromkie brawa!

Szkolny Mistrz Pięknego Czytania zostanie wyłowiony w maju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu już za…rok.

Monika Bagnucka, Bożena Kupracz

blog comments powered by Disqus