Biwak w szkole w Dąbkach.

Napisał  Administrator poniedziałek, 25 kwietnia 2016 15:58 | 0 comments

W dniach 15-16.04.2016 roku, odbył się biwak 18. Drużyny Harcerskiej im. Ratowników Morskich z Dąbek z nocką w szkole.

Na ten czas zaplanowaliśmy wykonanie IV zadania przedzlotowego. Przygotowujemy się całą drużyną do udziału w Zlocie Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, który odbędzie się w dniach 9-11.09.2016 r. w Świnoujściu.

Realizacja przebiegła popołudniem i nocą w pięciu kolorach: zielonym, czerwonym, pomarańczowym, niebieskim oraz fioletowym.

Na pięciu punktach patrolowych patrole zdobywały lub poszerzały „kolorową” wiedzę. Jednak najmilej przebiegło spotkanie czerwono- niebieskie w harcówce. To barwy śmigłowców Patronów naszej drużyny. Kapitan Sebastian Stypułkowski – pilot na Mi-14 PŁ oraz st. chor. sztab. Krzysztof Wiatrzyk –ratownik na Mi 14 PS. Nasi patroni to zasłużeni żołnierze w służbie naszej Ojczyzny i ratowania życia ludzkiego. Wylatali tysiące godzin, ciągle podnoszą swe kwalifikacje, wielu z nich jest w posiadaniu statuetki „Ikara” lub odznaczenia „ Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wiemy, jak ciężką i odpowiedzialną służbę pełnią każdego dnia. Śledzimy ich dokonania ,akcje ,cieszą nas ich osiągnięcia, czytamy o nich w prasie lub na stronie internetowej BLMW. Na zbiórkach harcerskich rozmawiamy o wydarzeniach z ich żołnierskiego życia. Jesteśmy z nich dumni!!!

Następnie odbyła się 4 km gra terenowa a w niej: elementy samarytanki, ratownictwa medycznego, terenoznawstwa, sportu, musztry zasady i wartości harcerskie, integracja.

Wykonaliśmy wszystkie zadania w barwach Zlotu, na który z niecierpliwością czekamy. Nie zniechęcił nas deszcz a ciemność jest naszym sprzymierzeńcem. Niedługi sen w bibliotece wśród książek ma inny, niespotykany wymiar…

Czuwaj !hm. Bożena Kupracz

More in this category: « Żołnierze wyklęci 2016
blog comments powered by Disqus