91. urodziny Kubusia Puchatka

Napisał  Administrator poniedziałek, 15 października 2012 13:26 | 0 comments
  • Drukuj
  • E-mail

W tym roku Kubuś Puchatek obchodzi 91 urodziny. Z tej okazji wybraliśmy się do Społecznej Szkoły w Słowinie gdzie czekały na nas dzieci z "zerówki" wraz z nauczycielką - panią Dorotą Leśniewską. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania oraz głośnego czytania Kubusia Puchatka, sztuki tej podjęłą się dyrektor biblioteki - Dorota Dąbska oraz wychowawczyni klasy przedszkolnej - Dorota Leśniewska. W międzyczasie dzieci wyrecytowały i odtanczyły wierszyk przygotowany specjalnie na tę okazję.

Następnie nastąpił bardzo ważny moment, czyli tort urodzinowy Kubusia Puchatka przygotowany przez naszą koleżankę ze świetlicy w Domasławicach - Agnieszkę Borucką. Tort był w kształcie Kubusia Puchatka, wszystkim bardzo smakował.

Na koniec zostawiliśmy niespodziankę, dla każdego dziecka przygotowaliśmy prezent - książeczkę "Kubusia Puchatka" oraz puchatkowe wiaderko do zabawy. Prezenty sprawiły dzieciom bardzo dużo radości.

Przypomnijmy, że Kubuś Puchatek - postać z literatury dziecięcej została wykreowana przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne, pierwsza książka z serii została wydana w 1926 roku. W Polsce seria stała się popularna dzięki tłumaczeniom Ireny Tuwim. I rozpala wyobraźnie dzieci do dziś

Doskonale znane i polularne są filmy animowane o Kubusiu Puchatku realizowane przez studio Disney'a.

blog comments powered by Disqus