Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2012

Napisał Administrator | poniedziałek, 01 października 2012 13:14 | 0 comments

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez GBP w Domasławicach przy współpracy UG Darłowo odbyła się w piątek 28 września w świetlicy w Domasławicach.

Przypomnijmy, tegoroczne EDD odbywały się pod hasłem Tajemnice Codzienności.

Obchody rozpoczęły się uroczystym przywitaniem gości przez panią dyrektor biblioteki Dorotę Dąbską.

Zgodnie z zapowiedzią można było ogładać tymczasową wystawę przedmiotów codziennego użytku, które zostały wyparte przez nowoczesność. Przedmioty na wystawę zostały zebrane od mieszkańców gminy Darłowo. Wiele z przedmiotów było całkowicie sprawnych, bardzo ładnie zachowanych.

Można było oczywiście obejrzeć efekty pracy zaproszonych gości: pani Doroty Kornas, pani Agnieszki Gozdalskiej, pani Janiny Grzybowskiej, pana Stanisława Górala oraz pana Tadeusza Koniecznego. Wystawcy bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Można było spróbować swoich sił na stoisku garncarskim.

Ten, kto podczas poznawania tajemnic codzienności zgłodniał mógł się posilić tradycyjnym jadłem: chlebem ze smalcem, chlebem z miodem oraz chlebem ze świeżym masłem powstałym podczas pokazu tej odchodzącej w zapomnienie sztuki.

Grono zwiedzających zasilili uczniowie wraz z nauczycielami i panią Dyrektor Adrianną Staniszewską ze Społecznej Szkoły Podstawowej ze Słowina. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Gminy - na uroczystość przybył pan Radosław Głażewski, wicewójt Gminy Darłowo.

W tym miejscu pragniemy podziękować wystawcom oraz zwiedzającym tegoroczne Europejskich Dni Dziedzictwa w Domasławicach.