Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

Napisał Administrator | czwartek, 13 września 2012 10:33 | 0 comments

Mamy przyjemność zaprosić na uroczyste obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w GBP w Domasławicach, które odbędą się w piątek 28 września o godzinie 16.00.

W programie:

• Wystawa przedmiotów codziennego użytku, które zostały wyparte przez nowoczesność. Przedmioty na wystawę zostaną zebrane od mieszkańców gminy Darłowo.
  • Wystawa i pokaz lokalnego rzeźbiarza Tadeusza Koniecznego. Artysta zaprezentuje na miejscu swoją twórczość oraz w jaki sposób tworzy swoje prace.
  • Wystawa twórczości Doroty Kornas. Rękodzielniczka zaprezentuję swoją twórczość (szydełko), opowie o swoich inspiracjach oraz pokaże techniki tworzenia.
  • Pokaz robienia masła tradycyjnym sposobem przy użyciu tradycyjnego ręcznego urządzenia, który wykona Janina Grzybowska, mieszkanka Domasławic.
  • Pokaz tradycyjnej sztuki pszczelarskiej. Państwo Anna i Stanisław Góral z Darłowa przedstawią tradycyjne sposoby produkcji miodu, narzędzia oraz zaprezentują przeszklony ul z żywymi pszczołami.
  • Pokaz sztuki ceramicznej wykonany przez panią Agnieszkę Gozdalską z Galerii Zapiecek w Darłowie.
Serdecznie zapraszamy!!!