SPOTKANIE Z WOJCIECHEM GROBELSKIM

Napisał  Administrator piątek, 08 marca 2019 11:01 | 0 comments

Wtorek, 05 marca 2019 roku, był dniem wizyty ppłk. Wojciecha Grobelskiego w Szkole Podstawowej im. Ratowników Morskich w Dąbkach.

Spotkanie to, to kolejny punkt obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole.

Prelekcji o Orlętach Lwowskich na tle wydarzeń historycznych towarzyszyła m.in. wystawa odznaczeń wojskowych. Młodzi ludzie z zainteresowaniem przeżywali fakt, że ich rówieśnicy zamiast szkoły, zabaw , walczyli jak dorośli o wolność. Oddawali swoje młode życie – Ojczyzna o nich nie zapomni! Pułkownik Wojciech Grobelski zaprezentował swój mundur oficerski, podkreślił znaczenie symboli narodowych. Świetny kontakt z młodzieżą , ogromna wiedza historyczna, umiłowanie munduru to wspaniała lekcja polskości, patriotyzmu oraz wychowania obywatelskiego przekazana przez Wojciecha Grobelskiego. Należy pamiętać o tym, co było, szanować to, co jest - Wolność odzyskaną, ale nie daną na zawsze!

W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów dziękuję za piękne spotkanie i nie pierwszą wizytę w naszej szkole.Bożena Kupracz

blog comments powered by Disqus