ptaki, ptaszki i ptaszęta polne - Dąbki 2017

Napisał  Administrator środa, 19 kwietnia 2017 10:06 | 0 comments

„Poezja prowadzi od znanego ku nieznanemu.”

                                                                               Georges Bataille

W krainę tajemnic, emocji, skrajności, pełnej wzburzeń, ale i delikatności zabrali nas w środę (12.IV.2017r.) uczestnicy konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. W etapie gminnym konkursu udział wzięły wszystkie szkoły w gminie. Uczniowie zaprezentowali po jednym, wybranym przez nich utworze poetyckim. Wykazali się oni niezwykłą odwagą, zamiłowaniem do tej dziedziny sztuki oraz umiejętnością „ubrania” w słowa wielu emocji skrytych w kilkudziesięciu wersach. Wysoki poziom spowodował, iż komisja długo musiała debatować, aby wybrać laureatów, którzy będą reprezentować swoje szkoły w etapie powiatowym. W skład komisji weszła pani Mariola Kowalczyk i pani Angelika Kuriata. Dziękujemy paniom, gdyż podjęły się trudnego zadania, oceniały one kunszt recytatorów i sposób przekazu.

Laureatami etapu gminnego w konkursie recytatorskim „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” zostały następujące osoby:

  • Kategoria „Ptaszęta”: Róża Koniecka-Krawiec, Aleksander Bobrowski
  • Kategoria „Ptaszki”: Magdalena Krzyżanowska, Aleksandra Fortuna
  • Kategoria „Ptaki”: Weronika Brzezina, Nikola Fornal

Chcielibyśmy podziękować także opiekunom, którzy włożyli sporo pracy, aby przygotować uczniów do konkursu i nie ukrywamy, że liczymy na dalszą współpracę w kolejnym roku szkolnym.

Podziękowania należą się też pani Małgorzacie Miszczuk, która w sposób delikatny, subtelny i rozładowujący napięcie wśród uczestników poprowadziła cały konkurs.

Przede wszystkim zaś dziękujemy uczniom, oni uczynili to przedpołudnie pięknym, pełnym przeżyć i udowodnili, że młode pokolenie też czyta poezję, próbuje ją interpretować i przekazywać innym.

Zapraszamy za rok.

Monika Bagnucka

 

blog comments powered by Disqus