Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

Napisał Administrator | poniedziałek, 20 czerwca 2016 10:41 | 0 comments

W czwartek, 16 czerwca 2016 roku, odbył się ostatni- szkolny etap konkursu „Pięknego Czytania” w Zespole Szkół nr 3 w Dąbkach.

Przystąpiło do niego ośmioro uczestników walczących o tytuł Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania Szkoły Podstawowej. Komisja oceniała min. dykcję, interpretację, ogólne wrażenie artystyczne. Jednogłośnie Mistrzem Pięknego Czytania został Kacper Zelga, uczeń klasy V , który zachwycił wszystkich słuchaczy. Komisja w składzie: Małgorzata Miszczuk, Dominik Gzieło, Monika Bagnucka i Bożena Kupracz podkreśliła korzyści oraz walory głośnego czytania jako sztuki, która wychodzi niestety z mody.

Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, propagowanie kultury czytelniczej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku głośnego czytania, popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w bibliotece szkolnej.

Zainteresowanie konkursem sprawiło, że będzie on kontynuowany przez p. Monikę Bagnucką – polonistkę, P. Bożenę Kupracz – bibliotekarkę przez następne lata.

Monika Bagnucka, Bożena Kupracz