Spotkanie z P.Rosiaczkiem…

Napisał Administrator | poniedziałek, 18 kwietnia 2016 13:17 | 0 comments

Środa to dzień z książką w klasie I szkoły podstawowej. 13 kwietnia 2016 roku, młodzi czytelnicy poznali jedną z przygód bohatera serii książek Barbary Catchpole – „ P.Rosiak”.

Wysłuchały dwunastej części -„P.Rosiak zostaje bohaterem”. Historia chłopca lubiącego   grać w piłkę jest podobna do niemal wszystkich historii chłopców w tej klasie. Wspaniała przygoda spodobała się również dziewczynkom. Z półki biblioteki „zniknęły ”pozostałe części serii. Razem z wychowawczynią p. Danutą Dębicką, bibliotekarka w ramach cyklicznych spotkań „Środa z książką „ zamierza na stałe a najlepiej na zawsze wprowadzić książkę w życie tych dzieci, które jeszcze tego nawyku nie mają wyrobionego. Zaproszono Rodziców do wspólnego czytania wypożyczonych książek . Jest to również piękny czas do bycia razem… Z rodzicem i książką.

Bibliotekarka kontynuuje spotkania z książką w klasie „O” oraz grupie przedszkolnej w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” .Bożena Kupracz, Danuta Dębicka.