Urodziny Kubusia Puchatka

Napisał  Administrator wtorek, 13 października 2015 10:09 | 0 comments
  • Drukuj
  • E-mail

  W październiku przypada rocznica pierwszego wydania w Wielkiej Brytanii książki "Kubuś Puchatek" Alana Alexandra Milne'go. Za datę urodzin Kubusia Puchatka uważa się 14 października 1926 roku, kiedy to ukazała się książeczka "Kubuś Puchatek" - opowieść o stworzeniach zamieszkujących pokój Krzysia, a właściwie Stumilowy Las: Puchatku, Prosiaczku, Tygrysku, Kłapouchym, Kangurzycy i Maleństwie.

  Z tej okazji, już czwarty rok z rzędu, pracownicy GBP w Domasławicach przywitali dzieci z oddziału przedszkolnego z ZSS w Słowinie. Nie mogło się obyć bez czytania wybranych przygód Kubusia i jego przyjaciół. Było zlizywanie miodu z talerzyka na czas, domalowywanie Kłapouchemu ogonka i pomalowanie go.
Urodziny nie mogły się obyć bez tortu z portretem głównego bohatera, spotkania oraz prezentów. Niezwykłość uroczystości polegała również na tym, że upominkami nie został obdarowany Kubuś Puchatek, lecz dzieci przedszkolne biorące udział w zajęciach. Gminna Biblioteka Publiczna w Domasławicach równierz otrzymała upominek oraz dyplom z podziękowaniami.

 

blog comments powered by Disqus