Gościnna Noc w Bibliotece - Borne Sulinowo 2015

Napisał  Administrator poniedziałek, 25 maja 2015 09:57 | 0 comments

Podczas spotkań pracowników bibliotek z Domasławic, Bornego Sulinowia, Sianowa oraz Barwic, będących partnerami w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, narodził się pomysł, aby co roku organizować dzieciom spotkanie pod nazwą "Gościnna Noc w Bibliotece".

Takie spotkania odbyły się już trzykrotnie w różnych miejscach. W tym roku spotkanie odbyło się w dniach 22-23 maja a naszym gospodarzem była Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie. Przygotowali dla nas masę atrakcji. Po przybyciu, zbiórce i krótkim przywitaniu gości rozpoczęliśmy zabawę pn. "Literackie podchody". Z mapą musieliśmy dotrzeć do miejsc, w których czekali na nas bohaterowie książek z pytaniami, za które były punkty. Oprócz niewątpliwych walorów czytelniczych zabawa miała jeszcze taką zaletę, że mogliśmy poznać miasto, literackich bohaterów było ponad 20 często czekali na nas w bardzo charakterystycznych dla Bornego Sulinowa miejscach. Zmęczeni dotarliśmy na mętę z kompletem punktów. Meta usytuowana była w malowniczym miejscu nad jeziorem, a na niej ognisko, grill i karaoke.

Nazajutrz po śniadaniu mieliśmy okazję zapoznać się z bardzo ciekawą historią Bornego Sulinowa, po drodze zobaczyć wystawę zdjęć dokumentujących historię Bornego Sulinowa, wysłuchać opowieści i anegdot z czasów niemieckich, radzieckich i polskich miasta. Atrakcją drugiego dnia pobytu były militaria. Gospodarze przygotowali dla nas nie lada atrakcje: strzelanie do celu, pojazdy militarne, które można było oglądać, kuchnia polowa, ognisko, ale chyba największą atrakcją była przejażdżka amfibią PTS-M.

Choć pierwszy cykl spotkań się zamknął, są to tak udane imprezy, że jest plan, aby cykl corocznych spotkań powtórzyć. I jeśli wszystko pójdzie dobrze za rok spotkamy się w Sianowie:)

blog comments powered by Disqus