Lekcja biblioteczna - klasa IV i V ZSS Słowino

Napisał Administrator | wtorek, 10 marca 2015 14:46 | 0 comments

We wtorek 10 marca odbyła się kolejna już w tym roku lekcja biblioteczna z udziałem uczniów ZSS w Słowinie. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej. Celem lekcji była prezentacja księgozbioru biblioteki, ogólnych zasad funkcjonowania biblioteki oraz zasad wyszukiwania informacji w tradycyjny, zapomniany już trochę sposób, czyli w książkach.

Pierwsze zadanie, które przygotowaliśmy polegało na możliwie szybkim odnalezieniu książki, której dwa elementy tytułu lub imię i nazwisko autora ma takie same pierwsze litery, jak inicjały ucznia. Uczniowie mogli poznać w ten sposób układ książek w wypożyczalni, "pogrzebać" w nich, każdy sobie doskonale poradził z zadaniem, sam lub z małą pomocą.

Następne zadanie, już po przejściu do czytelni, polegało na odszukaniu w książkach odpowiedzi na pytania wylosowane przez każdego z uczniów. Pytania przygotowaliśmy z różnych dziedzin wiedzy, od sportu do geografii. Uczniowie musieli sami dotrzeć do odpowiednich książek i wyszukać w nich interesujących ich informacji. Z małą pomocą, naszą i pań nauczycielek, poradzili sobie doskonale.

More in this category: Lekcja biblioteczna »