Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Napisał Administrator | piątek, 20 września 2013 10:36 | 0 comments

Europejskie Dni Dziedzictwa w GBP w Domasławicach odbędą się 27 września 2013 roku, rozpoczną się o godzinie 15°°. Hasłem tegorocznej edycji jest: "Nie od razu Polskę zbudowano". GBP w Domasławicach bierze udział w obchodach EDD po raz trzeci.

W programie:

• Opowieści zaproszonych gości, którzy przybyli na ziemie odzyskane świeżo po wojnie. Opowiedzą jaką sytuację zastali, w miarę możliwości przyniosą pamiątki(np. zdjęcia). Spotkanie odbędzie się w formie swobodnej rozmowy z uczestnikami spotkania.
  • Wystawa sprzętu codziennego użytku ( tego w jaki sposób się unowocześniały z biegiem lat) oraz pamiątkowych zdjęć udostępnionych przez mieszkańców z domowych archiwów.
  • Degustacja tradycyjnego jadła: chleb domowego wypieku ze smalcem, ogórkami, masłem własnego wyrobu, prażuchy, parowane kartofle ze śledziem lub skwarkami i zsiadłym mlekiem, szarpane kluski, solona słonina z pieprzem i cebulą.
  • Czas będzie umilał grajek grający na akordeonie ludowe melodie.