Noc w Bibliotece

Napisał Administrator | poniedziałek, 24 czerwca 2013 10:21 | 0 comments

Podczas spotkań pracowników bibliotek z Domasławic, Bornego Sulinowia, Sianowa oraz Barwic, biorących udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, narodził się pomysł, aby co roku organizować dzieciom wycieczkę do nieznanej im placówki bibliotecznej.

I tak w tym roku przyszła nasza kolej zorganizowania "Nocy w Bibliotece". Na piątek 21 czerwca zaprosiliśmy naszych gości do Zespołu Szkół w Dąbkach, gdzie mieści się nasza filia biblioteczna. Po przyjeździe, kolacji i krótkim odpoczynku natąpił apel i przywitanie gości. Następnie o swojej pracy opowiedzieli zaproszeni goście - pracownicy Straży Granicznej z Darłowa. Panowie funkcjonariusze , którzy przyjechali z psem tropiącym w swoim wystąpieniu poruszyli problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Można było obejrzeć i dotknąć elementów wyposażenia, których SG używa na co dzień.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla naszych gości była gra terenowa. Uczetnicy w 15-minutowych odstępach z mapą w dłoni wyruszyli na poszukiwanie punktów kontrolnych, gdzie musieli wykonać przygotowane dla nich zadania. Gra rozpoczęła się ok godziny 22, więc już powoli zapadał zmrok, ostatni punkt kontrolny znajdował się około 2 kilometry w lesie, więc trasa była wymagająca. Ale wszystkie drużyny doskonale sobie poradziły. Tutaj duże brawa się należą drużynie harcerskiej naszej panie bibliotekarki z Dąbek - pani Bożeny Kupracz, którzy to przygotowali trasę.

Po powrocie, już po północy, dla tych którzy mieli jeszcze siły przygotowaliśmy ognisko i kiełbaski.

Rano, po śniadaniu i porannym plażowaniu, wszyscy wyruszyli do pobliskiej Jednostki Wojskowej, gdzie nastąpiła prezentacja śmigłowca ratowniczego, sprzetu wojskowego, a panowie żołnierze opowiedzieli o swojej służbie.