Bezpłatne warsztaty „Damy Radę”

Napisał  Administrator czwartek, 20 czerwca 2013 15:06 | 0 comments

Jak prawidłowo pielęgnować chorego w warunkach domowych? Na to i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci do spraw opieki nad osobami niesamodzielnymi.

W najbliższy wtorek Fundacja „Razem Zmieniamy Świat" już po raz drugi zaprasza mieszkańców Darłowa i okolic na bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych, którzy czuwają nad zdrowiem swoich bliskich.

Głównym celem projektu jest pomoc osobom, które stanęły w obliczu konieczności zapewnienia opieki swoim bliskim z powodu ich zaawansowanego wieku, przewlekłej choroby lub innych poważnych schorzeń. Osoby, które z dnia na dzień muszą przeorganizować swoje życie, aby zająć się swoim bliskim, zwykle czują się zupełnie bezradne, nie wiedzą, jak powinny postępować, jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą zwrócić się o pomoc.

Dla osób, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę w sposób praktyczny, organizujemy bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów do spraw opieki nad osobami niesamodzielnymi. Podczas warsztatów opiekunowie uczą się m.in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz poznają techniki profilaktyki przeciwodleżynowej. Uczestnictwo w warsztatach daje także możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistą na temat konkretnego problemu, z którym opiekun sobie nie radzi.

Miejsce:

Dom Hospicyjno-Opiekuńczy im. Biskupa Czesława Domina

Darłowo, ul. Wiejska 9

Termin:

26 czerwca 2013 (środa)

Godziny: 16:00-19:00

Zgłoszenia (imię, nazwisko, adres, tel. adres email, kto jest podopiecznym i na jaką chorobę cierpi) należy przesłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. faksem na nr 56 612 35 83, telefonicznie 56 612 33 49 , 723 185238 lub pocztą na adres: Fundacja „Razem Zmieniamy Świat" 87-100 Toruń, ul. Żółkiewskiego 20/26 z dopiskiem „Warsztaty w Darłowie"

Szczegóły dotyczące warsztatów znajdą Państwo na stronie: www.damy-rade.info

Damy Radę

Projekt Fundacji TZMO

"Razem Zmieniamy Świat"

www.damy-rade.info

www.razemzmieniamyswiat.pl

blog comments powered by Disqus